PICT0595U okviru proslave Dana opštine Kotor, u utorak 17. novembra u Kinu Boka u organizaciji Kulturnog centra Nikola Đurković / Gradske biblioteke i čitaonice održana je promocija knjige Mrvu drukče autorke profesorice Marije Jevtić. Moderatorka večeri bila je profesorica Maja Grgurović.

Za ovaj prozni tekst autorka kaže da ne voli da ga naziva romanom, već da su to crtice ili skice iz života. Pisan jeu postmodernističkom maniru, razbarušene kompozicije, koja je ipak čvrsta, asocijativno i simbolički povezana. Pred nama je iskrena, dirljiva, duboko tužna, ali sa druge strane i vesela, pozitivna, optimistična knjiga. Autorka je pročitala odlomak Vučji sat, koji je izazvao jake emocije u punoj sali. Publika je u pomenutom odlomku prepoznala teške trenutke u životu autorke, što je izazvalo i suze kod prisutnih.

Kotorsku promociju upotpunio je nastup benda iz Kotora. Oni su odsvirali pjesmu Parnog Valjka Ljubavna. Nakon književne večeri, uslijedilo je druženje u foajeu kina uz kolače i čaj koje su pripremile članice Udruženja građana S.O.V.E.