Image00004

U srijedu, 4. 11. 2015. godine u press sali Kulturnog centra Nikola Đurković održana je radionica na temu Informacionamedijska pismenost za bibliotekare i nastavnike. Radionica je dio projekta Informaciona i medijska pismenost (IMP) – Strategija i edukacija,koji sprovodi Nacionalna biblioteka Đurđe Crnojević, pod pokroviteljstvom Uneska.

Radionicu u Kotoru vodila je bibliotekarka Gradske biblioteke i čitaonice Kotor, Aleksandra Tomović. Koordinatorka radionice bila je mr Vesna Kovačević, bibliotekarka Nacionalne biblioteke i specijalista za informacijsku i medijsku pismenost.

Polaznici radionice bili su nastavnici i bibliotekari osnovnih škola sa područja opštine Kotor, kao i bibliotekarka biblioteke Fakulteta za pomorstvo, bibliotekar Pomorskog muzeja Crne Gore i bibliotekarke iz Gradske biblioteke Tivat i Gradske biblioteke i čitaonice Kotor. Radionici je prisustvovala i predstavnica Sekretarijata za kulturu Opštine Kotor.

Tokom tročasovne radionice polaznici su upoznati sa terminom informacijska (informaciona) i medijska pismenost, politikama i strategijama za razvoj iste, uticajem medija na djecu, kao i stanjem o informacijskoj i medijskoj pismenosti u crnogorskim školama i fakultetima.

Polaznici su dobili na poklon Uneskove priručnike Smjernice za politiku i strategiju i Program IMP obuke nastavnika, kao i reklamni materijal sa znakom IMP.me.

Seminar je akreditovan i nakon odrađenih zadataka polaznici će dobiti bodove.

U planu je sprovođenje ovog programa u kotorskim školama, u saradnji sa bibliotekarima i nastavnicima, polaznicima ove radionice, u cilju širenja svijesti o značaju informacijske i medijske pismenosti u savremenom društvu

• Image00001
  • Image00002