svjetski-dan-poezije

Povodom obilježavanja Svjetskog dana poezije (21. marta) Gradska biblioteka i čitaonica Kotor, u saradnji sa Bibliotekom Gimnazije Kotor, organizuje javni čas pod sloganom „I reči iz kojih proleće miriše...,“ (M. Rakić) koji će se održati na Pjaci od kina (u slučaju nepovoljnih vremenskih uslova u Kinu Boka) 20.03.2015. godine od 13 sati.

Učenici osnovnih i srednjih škola iz kotorske opštine recitovaće svoje stihove, kao i stihove poznatih domaćih i svjetskih pjesnika. U muzičkom dijelu programa nastupiće mladi kotorski bend “Five seasons”.