Kopija od Image00004U organizaciji IZUM-a iz Maribora i ove godine od 19. do 20. novembra održan je tradicionalni susret predstavnika i članova nacionalnih COBISS centara Slovenije, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Srbije, Makedonije, Bugarske, Crne Gore i Albanije.

Iz Crne Gore na Konferenciji učestvovalo je 20 bibliotekara: iz Nacionalne biblioteke „Đurđe Crnojević“, Univerzitetske biblioteke u Podgorici, biblioteke Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, iz nekoliko fakultetskih biblioteka i iz javnih biblioteka u Podgorici, Cetinju, Bijelom Polju, Herceg Novom i Kotoru.

U Kongresnom centru Habakuk u Mariboru kompetentni predavači ponudili su brojne zanimljive teme. Prvog dana na dnevnom redu su bili:

Banu Neupane (predstavnik UNESCO-a):Uloga UNESCO-a u širenju konteksta znanja ;

Maršal Briding (Library Technology Guides, SAD): Alati za otkrivanje informacija;

Gordon Dansajer(UK): O uspostavljanju univerzalne bibliografske kontrole i mnogi drugi.

Drugi dan Konferencije bio je namijenjen konkretnim sadržinskim temama:

Pero Šobot (IZUM): Migracija nacionalnih COBISS.Net sistema na IZUM-ovu infrastrukturu;

Davor Bračko i Boštjan Batič (IZUM): mCOBISS;

Tanja Turšek (IZUM): E – knjige i COBISS.

Tokom Konferencije bilo je brojnih prilika za međusobne susrete, obnavljanja stručnih i ličnih poznanstava te razmjenu iskustava. Nisu izostali ni večernji susreti. Iz kotorske biblioteke Konferenciji je prisustvovala Marija Starčević.

• Kopija od Image00001
  • Kopija od Image00002