IMG 0717Skupština Udruženja bibliotekara Crne Gore (u daljem tekstu UBCG) održana je 11. 11. 2014. godine u prostorijama Nacionalne biblioteke Đurđe Crnojević  na Cetinju. Skupštini su iz Gradske biblioteke i čitaonice Kotor prisustvovali Dušanka Petrović, Nada Todorović, Obrad Pavlović, Jelena Vukasović i Jasmina Bajo koja je, kao sekretarka UBCG,  predsjedavala Skupštinom.

U prvom dijelu rada dodijeljene su  nagrade   Dr Niko Simov Martinović  laureatima za 2011-2013. godinu – Ljiljani Milunović i Dr Zdravku Vukčeviću, a zatim je nastavljeno sa izbornim dijelom Skupštine na kome je izabrano novo rukovodstvo UBCG. Nova predsjednica UBCG  je direktorica Narodne biblioteke i čitaonice Njegoš sa Cetinja, Saša Božović Lovre, a sekretarka je Dragica Lompar, bibliotekar savjetnik iz Nacionalne biblioteke Đurđe Crnojević sa Cetinja.  Ostali članovi Upravnog odbora UBCG su: Stanojka Ljiljanić, direktorka Narodne biblioteke Stevan Samardžić iz Pljevalja, Nevenka Mitrović,  direktorka  Gradske biblioteke i čitaonice Herceg Novi, Ardita Rama, upravnica  Narodne biblioteke Mirko Srzentić iz Ulcinja, Radmila Rašović, rukovoditeljka biblioteke Fakulteta političkih nauka iz Podgorice, Nataša Borović, bibliotekarka OŠ Blažo Jokov Orlandić iz Bara,Alija Redžematović, direktor Centra za kulturu Plav i Ivan Ivanović, viši bibliotekar iz Narodne biblioteke Radosav Ljumović iz Podgorice.

Na Skupštini je izabran i Nadzorni odbor, koji se stara o tome da UBCG radi u skladu sa Statutom i zakonima Crne Gore, u sastavu: Dragan Šoć, rukovoditeljka biblioteke Ekonomskog fakulteta iz Podgorice, Ljiljana Ćuković, bibliotekarka iz Narodne biblioteke Radosav Ljumović iz Podgorice i Nebojša Knežević, bibliotekar gimnazije Slobodan Škerović iz  Podgorice. Takođe je izabran i Sud časti, koji vodi računa o tome da u našoj profesiji poštujemo ne samo poslovne već i moralne principe u skladu sa usvojenim Etičkim kodeksom, u sastavu: Marijan Mašo Miljić, rukovodilac Biblioteke istorijskog instituta Crne Gore u Podgorici, Ruža Danilović, rukovoditeljka biblioteke Fakulteta za pomorstvo iz Kotora i Alija Redžematović, direktor Centra za kulturu Plav.

Skupštini UBCG je prisustvovao  veliki broj delegata iz svih krajeva Crne Gore, tako da je ovo bila jedinstvena prilika za druženje i razmjenu iskustava među kolegama.