Miras Martinovic

Autorsko veče crnogorskog pisca Miraša Martinovića sa promocijom njegove nove knjige Sašaptavanje s memorijom priređeno je 11.06.2014.godine u Narodnoj knjižnici u Dubrovniku.

Direktorica Dubrovačkih knjižnica Vesna Čučić pozdravila je okupljene i na početku naglasila da je ovo veče svojevrstan nastavak uspješne saradnje između Gradske biblioteke Kotor i Dubrovačkih knjižnica započete projektom Dubrovnik i Kotor – gradovi knjige, u okviru kojeg je realizovano više kulturnih programa.
O Martinovićevoj knjizi govorili su hrvatski akademik, Luko Paljetak i crnogorska teoretičarka književnosti, Božena Jelušić.
Božena Jelušić je ocijenila Martinovića kao samosvojnog pisca na crnogorskim i širim regionalnim balkanskim prostorima, ističući njegovu originalnost, ali i posvećenost i istrajnost u poslu kojim se bavi. Ona samatra da su Martinovićeva književna ostvarenja krajnje otvorene strukture, u kojima tekst ne mora biti definisan ni žanrovski ni jezički. Može se govoriti i o metatekstualnom diskursu,budući da su u pjesme i naraciju uključene fusnote, naučni fragmenti, dokumentarna proza, ponekad čak i otvoreni „link" ka nekoj drugoj knjizi i slično...

Akademik i pjesnik Luko Paljetak je rekao:

Moderator večeri bio je Sebastijan Vukosavić, koji je i čitao stihove Martinovićeve posljednje knjige.

Nakon završene večeri Miraš Martinović je posjetiocima poklonio primjerke svoje nove knjige Sašaptavanje s memorijom.