podgorica

Bibliotekarke Gradske biblioteke i čitaonice Kotor su 08. 05. 2014 godine posjetile IX Međunarodni sajam knjiga u Podgorici, na kome su pored crnogorskih i izdavača iz regiona, učestovali i pisci iz Italije Federiko Moća i Stefano Beni.

Bibliotečki fond smo obogatili najaktuelnijim naslovima, kao što je roman Saše Lješkovića Miris dalekog juga, čija radnja se dešava u Kotoru XVI vijeka. Takođe smo fond književnosti za djecu obnovili naslovima iz Biblioteke Velike civilizacije : život, mit i umjetnost u izdanju izdavačke kuće Pobjeda iz Podgorice.

Za ljubitelje Njegoševog djela preporučujemo naslov Miluna Lutovca Stih i slika : Uticaj Njegoševog djela na stvaralaštvo Teodora Valerioa, Pera Počeka i Petra Lubarde u izdanju Narodne biblioteke Radosav Ljumović iz Podgorice.

Publici su se predstavili i najznačajniji autori iz zemlje i okruženja: Aleksandra Gatalica, Marija Jovanović, Dragan Velikić, Marko Vidojković, Miljenko Jergović, Faruk Šehić, Ante Tomić, Olja Savićević Ivančević, Tanja Bakić, Dragana Tripković, Pavle Goranović, Ognjen Spahić, Balša Brković, Nikola Nikolić, Stefan Bošković.