• Image00001
  • Image00004
  • Image00020
  • Image00023

Svjetski Dan knjige i autorskih prava obilježava se 23. aprila. Toga dana u SAD, Velikoj Britaniji, Njemačkoj.... održava se World Book Night ( Svjetska noć knjige), godišnja proslava koja afirmiše ljubav prema knjizi i čitanju.

Ove godine Noć knjige održala se i u Crnoj Gori, a u pomenutoj manifestaciji učestvovala je i Gradska biblioteka i čitaonica Kotor pod sloganom: Pokloni knjigu i učlani se besplatno! Izaberi svoju knjigu!

U periodu od 20h do 22h u srijedu, 23. aprila 2014. godine svi zainteresovani ljubitelji knjige su se družili sa popularnim crnogorskim HIP Hop muzičarima: Dedom Dobrim Starim (WHO SEE) i Labiom.

Osnovni cilj manifestacije jeste da se afirmiše kultura čitanja i podigne svijest o važnosti knjige, naročito kod mladih, kao i da se pošalje jasna poruka da biblioteka jeste mjesto koje je uhvatilo korak sa vremenom i koje ima sve vidniju društvenu ulogu.

Ovom akcijom bibliotečki fond obnovljen je sa 65 knjiga, a učlanjeno je 15 novih korisnika!